Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Włocławek
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Włocławek Youtube Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Włocławek Instagram Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Włocławek Facebook

Wolontariat

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Bardzo Ci dziękujemy, że właśnie czytasz tę informację, czyli masz zamiar nam pomóc w czasie Finału.

Chcesz pomóc - zgłoś się do Sztabu

Wzorem lat ubiegłych w wielu miastach Polski powstaną lokalne Sztaby organizujące „miejscowy Finał”. To Sztab czuwa nad rozdaniem ankiet, identyfikatorów, puszek, serduszek.To także Sztab Cię rozliczy z zebranych pieniędzy.


Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem. Wykonaj kilka z poniższych kroków:

UWAGA:Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat - musisz uzyskać zgodę opiekuna na zbiórkę, jeśli w czasie zbiórki nie ukończyłeś/aś 16 lat - musisz kwestować pod opieką osoby dorosłej.

Nadchodzi 25. Finał Orkiestry

Jeśli już wszystkie formalności zostały zachowane i wykonane,  masz w ręku zalaminowany identyfikator i bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.


Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 18 lat - musisz uzyskać zgodę opiekuna na zbiórkę, jeśli w czasie zbiórki nie ukończyłeś/aś 16 lat - musisz kwestować pod opieką osoby dorosłej.

Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Tobą czuwają tego dnia Dobre Anioły.


Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej puszki i nie możesz tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił - możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu.

Kiedy oddasz puszkę, jej zawartość zostanie przeliczona, a Ty dowiesz się, ile pieniędzy zebrałeś. Sztab wpisuje tę kwotę na kuponie rozliczeniowym, który ZATRZYMUJESZ DLA SIEBIE - to jest Twój dowód na to, że się z nami rozliczyłeś.

WOŚP Włocławek © 2013
Gościmy na serwerze: e-designers